Fotowoltaika dla firm

Fotowoltaika dla firm - Piotrków Trybunalski, Łódź, Łódzkie

Jako przedsiębiorca regularnie ponosisz różnego rodzaju koszty. Jednym z nich są rachunki za energię elektryczną. Musisz jednak wiedzieć, że jest to jedno z niewielu zobowiązań, które możesz zmniejszyć niemalże do zera, inwestując w instalację fotowoltaiczną.

Instalacje fotowoltaiczne dla firm

Najprostsze instalacje fotowoltaiczne dla firm, poza większą mocą znacznie nie różnią się od systemów wykonywanych w gospodarstwach domowych. Jeśli jednak dysponujesz budynkiem o nietypowym kształcie, czy też chciałbyś, aby instalacja fotowoltaiczna była integralną częścią budynku, zaproponujemy Ci rozwiązanie spełniające twoje potrzeby.

W ofercie Recool znajdziesz instalacje fotowoltaiczne na dachy skośne i płaskie, montowane na elewacji, instalacje na gruncie oraz car porty.

Rozliczenie nadmiaru energii wytworzonej przez instalację fotowoltaiczną dla firm

Możliwość wykorzystania 70 – 80% wytworzonej i oddanej do sieci energii.

Firmy mogą uzyskiwać status prosumentów ustawowych uprawniający ich do korzystnego sposobu rozliczenia energii pobranej i wprowadzonej do sieci z mikroinstalacji OZE.

Z definicji prosumenta wyłączeni zostali jedynie przedsiębiorcy, których podstawową działalnością jest produkcja energii.

Możliwość wykorzystania około 40% wytworzonej i oddanej do sieci energii.

Firmy mogą sprzedawać nadmiar energii elektrycznej, sprzedając je na zasadach ogólnych. Taka opcja jest jednak mniej korzystna. Przedsiębiorcy mogą odzyskać mniej więcej 40% nadwyżek wyprodukowanej energii. Najsensowniejszym rozwiązaniem jest wówczas zupełne unikanie produkowania nadwyżek.

INSTALACJA FOTOWOLTAICZNA NA ELEWACJI

WIATY FOTOWOLTAICZNE - CAR PORT

INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE NA GRUNCIE