W tym wpisie przedstawię porównanie wydajności pomp ciepła kilku popularnych producentów, co powinno pomóc każdej osobie w prosty sposób usytuować różne pompy ciepła w osobistym rankingu.
Pompy ciepła to urządzenia, które przede wszystkim cechuje większa, niż w przypadku innych rozwiązań sprawność. Najważniejszym parametrem pracy pompy ciepła z punktu widzenia użytkownika, jest stosunek ilości energii elektrycznej pobranej z sieci do energii cieplnej, którą wytworzy pompa ciepła. W świecie pomp zasada jest prosta, im wyższa sprawność układu w mniej sprzyjających warunkach, tym mniejsze zużycie energii elektrycznej, a co za tym idzie mniejsze wydatki na rachunki za prąd.

Warto na tym etapie dodać jeszcze jeden ważny aspekt, mianowicie, zbyt duża wydajność pompy w sprzyjających warunkach, przekłada się na przyśpieszone „zabijanie” urządzenia, które zamiast pracować w trybie inwerterowym, taktuje, włączając się na chwilę tylko po to żeby zaraz się wyłączyć.
Przedstawiam zestawienie wydajności różnych pomp ciepła, działających tylko i wyłącznie na układzie chłodniczym, tzn. bez załączania grzałek elektrycznych. Należy pamiętać, że im niższa temperatura na zewnątrz tym więcej energii cieplnej potrzebuje budynek do ogrzania i tym samym wyższy parametr wody.

Spoglądasz na te wszystkie tabelki i nie wiesz które rozwiązanie będzie najlepsze dla Ciebie?
Spokojnie mamy na to rozwiązanie!
W Recool opracowaliśmy własne podejście do tematu.
Za każdym razem podczas przygotowania oferty przeprowadzamy za klienta analizę kosztów inwestycyjnych oraz eksploatacji dostępnych na rynku systemów ogrzewania budynku (gazu, pompy ciepła i elektrycznego).
Dopiero mając przed oczami różne rozwiązania i opierając się o uśrednione wartości zakupu i eksploatacji, staramy się zasugerować optymalny wybór.
Rzecz jasna, jeśli okaże się, że kilka rozwiązań kształtuję się podobnie, to nie jesteśmy w stanie w pełni stwierdzić przewagi jednego z nich, bazując tylko i wyłącznie na cyfrach. Analizujemy w takim przypadku także inne parametry choćby gwarancję, awaryjność czy kierunek, w którym podąża gospodarka. W praktyce okazuje się jednak, że większość przypadków drastycznie różni się od siebie, a wybór jest niemalże oczywisty.
Jeśli nie wiesz, który rodzaj ogrzewania wybrać do swojego budynku skontaktuj się z nami, przeanalizujemy możliwe rozwiązania za Ciebie.
↓↓↓ KLIKNIJ W GRAFIKĘ PONIŻEJ ↓↓↓
